Chiny Betoniarnia producent

Talented Sky Industry Co., Ltd.

Wiodący producent Węzeł Betonu & Systemy przenośników w Chinach.

Aktualności

October 30, 2020

Jaką kruszarkę wybrać do kruszenia wtórnego?

W przypadku drugorzędnej maszyny kruszącej uderzającą różnicą między kruszarką udarową a stożkową jest to, że zasada kruszenia i wygląd konstrukcji są różne, co jest łatwe do rozróżnienia.

Kruszarka udarowa przyjmuje zasadę kruszenia udarowego, a materiał jest wielokrotnie rozbijany między młotem a płytą uderzeniową.

Kruszarka stożkowa przyjmuje wytłaczanie, ścinanie, szlifowanie połączone kruszenie, walcowanie ściany z zaprawy stale przesuwającej się do ściany kruszącej, ściskając materiał między nimi, aby go zmiażdżyć.

Ponadto istnieje wiele różnic między kruszarką udarową a stożkową w rzeczywistej produkcji.

1. Różnica zakresów stosowania

Zarówno kruszarka udarowa, jak i stożkowa mogą być używane jako wtórna maszyna krusząca, ale twardość ich materiałów kruszących jest inna.

Ogólnie rzecz biorąc, kruszarka stożkowa kruszy głównie niektóre twarde materiały, takie jak granit, bazalt, tuf, kamyki rzeczne i tak dalej.

Kruszarka udarowa służy do kruszenia mniej twardych materiałów, takich jak wapień i tak dalej.

Krótko mówiąc, kruszarka udarowa jest odpowiednia do kruszenia twardości i poniżej małego stopnia ciągliwości, kruchych materiałów, podczas gdy kruszarka stożkowa jest odpowiednia do kruszenia twardych materiałów.

2. Ziarnistość zrzutu jest inna

Rozmiary cząstek kruszarki udarowej i stożkowej są różne.

Mówiąc ogólnie, kruszarka stożkowa może kruszyć więcej cienkich materiałów niż kruszarka udarowa.

W rzeczywistej produkcji kruszarka stożkowa wykorzystywana jest częściej w technologii przeróbki minerałów, a kruszarka udarowa w materiałach budowlanych i inżynierii budowlanej.

3. Ostateczny rodzaj granulek jest inny

Kruszarka udarowa ma dobry kształt ziarna, mniej krawędzi i narożników oraz więcej proszku.

W gotowych produktach kruszarki stożkowej granulatu w kształcie igły jest więcej, a granulka nie jest tak dobra, jak w kruszarce udarowej.

4. Różna pojemność

W porównaniu z kruszarką udarową, kruszarka stożkowa charakteryzuje się niskim zużyciem energii, dużą wydajnością i stabilną produkcją, dlatego kruszarka stożkowa jest często wykorzystywana w dużych liniach produkcyjnych o dużej wydajności.

5. Koszty nakładów są różne

Cena kruszarki stożkowej jest droższa niż kruszarki udarowej, ale jej delikatne części mają długą żywotność, co pozwala uniknąć problemów związanych z częstą wymianą części.W dłuższej perspektywie kruszarka stożkowa jest bardziej opłacalna niż kruszarka udarowa.

Kruszarka udarowa ma niski koszt zakupu na wczesnym etapie i wysokie koszty utrzymania na późniejszym etapie.

Kruszarka stożkowa ma wysoki koszt na wczesnym etapie i niski koszt wkładu na późniejszym etapie.

6. Różne poziomy zanieczyszczenia

Kruszarka udarowa ma więcej hałasu i zanieczyszczenia pyłem, podczas gdy kruszarka stożkowa ma mniej zanieczyszczeń.

Ponadto kruszarka stożkowa ma wyższą wydajność przy kontrataku, większą wydajność, mniejszy wysiłek przy kruszeniu twardszych materiałów i dłuższą żywotność części zużywających się.

W dłuższej perspektywie kruszarka stożkowa jest bardziej opłacalna niż kruszarka udarowa.

Podsumowując, kruszarka udarowa i stożkowa mają zalety i wady.w rzeczywistej produkcji, aby wybrać rodzaj maszyny, użytkownicy końcowi muszą wziąć pod uwagę różne materiały, rozmiar cząstek materiałów, wydajność i inne aspekty.

Szczegóły kontaktu