Chiny Betoniarnia producent

Talented Sky Industry Co., Ltd.

Wiodący producent Węzeł Betonu & Systemy przenośników w Chinach.

Aktualności

October 30, 2020

Jakie są różnice między jednocylindrową hydrauliczną kruszarką stożkową a wielocylindrową hydrauliczną kruszarką stożkową?

Kruszarka stożkowa jest jedną z najczęściej używanych maszyn górniczych.Wraz z rozwojem rynku pojawiło się wiele różnych produktów do kruszarek stożkowych w kraju i za granicą, a wydajność różnych typów kruszarek stożkowych nie jest taka sama.

Obecnie na rynku częściej stosuje się kruszarkę stożkową sprężynową i hydrauliczną kruszarkę stożkową, a hydrauliczną kruszarkę stożkową dzieli się na jednocylindrową hydrauliczną kruszarkę stożkową i wielocylindrową hydrauliczną kruszarkę stożkową.

W artykule przeanalizowano głównie różnice oraz zalety i wady jednocylindrowej hydraulicznej kruszarki stożkowej i wielocylindrowej hydraulicznej kruszarki stożkowej, mając nadzieję na pomoc w wyborze najbardziej odpowiedniej kruszarki stożkowej.

Jednocylindrowa hydrauliczna kruszarka stożkowa i wielocylindrowa hydrauliczna kruszarka stożkowa mają różnice w budowie głównego silnika, komponentach i częściach odpornych na zużycie.Poza tym istnieją różnice w następujących aspektach:

1. Tryb regulacji króćca tłocznego jest inny

Gdy jednocylindrowa hydrauliczna kruszarka stożkowa jest w normalnej pracy, pompa olejowa napełnia lub opróżnia cylinder wału głównego, powodując, że wał główny porusza się w górę lub w dół (wał główny unosi się w górę iw dół) w celu dostosowania rozmiaru otworu wylotowego.Ten rodzaj regulacji może utrudnić blokowanie wylotu podczas kruszenia twardej rudy.

Wielocylindrowa kruszarka stożkowa reguluje nasadkę regulacyjną za pomocą hydraulicznego silnika ręcznego lub hydraulicznego, napędzając w ten sposób obracanie się pierścienia regulacyjnego w tulei podtrzymującej (stała śruba stożkowa obraca się w górę iw dół), aby uzyskać efekt regulacji.Zaletą tego rodzaju regulacji jest to, że wylot jest łatwy do zablokowania.

2. Sposób przejścia żelaza i oczyszczania ubytków jest inny

Podczas przesuwania żelazka olej hydrauliczny jednocylindrowej hydraulicznej kruszarki stożkowej jest wtryskiwany do akumulatora, powodując opadanie wrzeciona.Po przejściu przez żelazko akumulator cofnie olej, a jednocylindrowa hydrauliczna kruszarka stożkowa będzie działać normalnie.Jednocylindrowa wnęka kruszarki stożkowej hydraulicznej jest również wykorzystywana jako hydrauliczny pimp.

Gdy ciało obce nie może zostać zmiażdżone przez komorę kruszenia wielocylindrowej hydraulicznej kruszarki stożkowej lub wielocylindrowa hydrauliczna kruszarka stożkowa jest z jakiegoś powodu przeciążona, hydrauliczny system ubezpieczeniowy zachowa bezpieczeństwo, wtedy otwór rozładunku rudy wzrośnie, ciało obce jest usuwane z komory kruszenia.Jeśli ciało obce utknie w porcie wyładowczym rudy, system oczyszczania wnęki może być użyty do dalszego zwiększenia otworu wyładowczego, tak aby ciało obce mogło zostać usunięte z komory kruszenia.Pod działaniem układu hydraulicznego gniazdko jest automatycznie resetowane i maszyna wraca do normalnej pracy.

3. Układ smarowania

Jednocylindrowa hydrauliczna kruszarka stożkowa ma dwa sposoby wlotu oleju, jeden z nich prowadzi z dolnego końca wrzeciona, smarując łożysko sferyczne, płytkę kulistą, tuleję ramy, tuleję wału głównego, a następnie smarując koła zębate stożkowe.Druga droga wchodzi od końca wału napędowego, smarując tuleję wału napędowego.A olej z dwóch dróg jest odprowadzany z tego samego wylotu.

4. Komponenty zapewniające siłę zgniatania

Jednocylindrowa hydrauliczna kruszarka stożkowa jest podobna do kruszarki stożkowej sprężynowej, dlatego wrzeciono i ruchomy stożek są równoważne wspornikowi podstawy w górę, a tuleja mimośrodowa napędza wrzeciono, zapewniając siłę zgniatania.

Wrzeciono wielocylindrowej hydraulicznej kruszarki stożkowej jest krótkie i grube, a jego średnica może być zaprojektowana tak, aby była duża.Stoi bezpośrednio na zębatce (a nie w mimośrodowej tulei), aby zapewnić większą nośność.Mimośrodowa tuleja bezpośrednio napędza ruchomy stożek, zapewniając siłę zgniatania.

5. Różne materiały do ​​zastosowania

Podczas kruszenia miękkiej rudy i zwietrzałej rudy zalety jednocylindrowej hydraulicznej kruszarki stożkowej są wyraźne, podczas gdy w przypadku kruszenia twardej i twardej rudy wydajność wielocylindrowej hydraulicznej kruszarki stożkowej jest bardziej wyjątkowa.

W przypadku kruszenia rudy o średniej twardości i powyżej, przy tych samych specyfikacjach, wielocylindrowa kruszarka stożkowa może wytwarzać bardziej kwalifikowane produkty.Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa twardość skały, tym większa różnica między działaniem jednocylindrowej hydraulicznej kruszarki stożkowej a wielocylindrową hydrauliczną kruszarką stożkową.

6. Konserwacja

Jednocylindrowa hydrauliczna kruszarka stożkowa ma prostą konstrukcję i niezawodne działanie.Jeden cylinder hydrauliczny, prosta i zwarta konstrukcja, niski wskaźnik awaryjności, niski koszt produkcji.Im prostsza konstrukcja mechaniczna systemu, tym wyższa niezawodność, tym stabilniejsza praca.

Górną lub boczną część wielocylindrowej hydraulicznej kruszarki stożkowej można zdemontować w celu szybkiej i wygodnej konserwacji.Wszystkie części można zdemontować i konserwować od góry lub z boku, ruchomy stożek i górny stożek są łatwe w demontażu i montażu, bez konieczności demontażu i montażu ramy, śrub mocujących, co sprawia, że ​​codzienna wymiana jest wygodniejsza.

7. Porównanie i analiza zalet i wad

(1) Zalety i wady jednocylindrowej hydraulicznej kruszarki stożkowej

Struktura kadłuba jednocylindrowej hydraulicznej kruszarki stożkowej jest prostsza niż w wielocylindrowej hydraulicznej kruszarce stożkowej, a części są mniej, a konstrukcja jest bardziej wykwintna.

Jednocylindrowa hydrauliczna kruszarka stożkowa ma prostą konstrukcję i niskie koszty produkcji, więc jej cena jest niższa niż w przypadku wielocylindrowej hydraulicznej kruszarki stożkowej.

W rzeczywistym procesie operacyjnym jednocylindrowa hydrauliczna kruszarka stożkowa jest łatwa w instalacji i konserwacji.Z poziomu technicznego jednocylindrowa hydrauliczna kruszarka stożkowa wprowadziła udoskonalenie techniczne do łożyska ślizgowego, dzięki czemu ulepszony sprzęt może dostosować się do większej prędkości i zwiększyć prędkość obrotową wrzeciona, dzięki czemu specyfikacje gotowego materiału są bardziej zgodnie z wymaganiami.Jednocześnie wydajność jest wyższa.

Największą wadą jednocylindrowej hydraulicznej kruszarki stożkowej jest to, że ma tylko jeden cylinder olejowy, więc siła zgniatania jest stosunkowo mała dla wielu cylindrów.Do kruszenia niektórych twardszych kamieni zaleca się wybranie wielocylindrowej hydraulicznej kruszarki stożkowej.

(2) Zalety i wady wielocylindrowej hydraulicznej kruszarki stożkowej

Oparta na tradycyjnej kruszarce stożkowej sprężynowej, wielocylindrowa hydrauliczna kruszarka stożkowa została zmodernizowana i poprawiona pod względem wydajności, a jej konstrukcja jest rozsądna.

Wielocylindrowa hydrauliczna kruszarka stożkowa wykorzystuje technologię wielocylindrową, dzięki czemu kruszarka jest stosunkowo duża.Pod warunkiem zapewnienia standardu wyjściowego, zużycie energii zostało kontrolowane i bardziej odpowiednie dla kamienia, szczególnie nadaje się do kamienia o twardości nie większej niż 300Mpa.

Wielocylindrowa hydrauliczna kruszarka stożkowa ma specjalną konstrukcję komory kruszenia, co znacznie zwiększa wydajność.Półautomatyczna hydrauliczna regulacja portu wyładowczego może skutecznie kontrolować ziarnistość materiału kamiennego, a gotowy materiał produktu może spełniać własne wymagania.Jest więc bardziej ekonomiczny i praktyczny w użyciu.

Dobrzy producenci kruszarek do produkcji wielocylindrowych hydraulicznych kruszarek stożkowych będą używać odlewów o wysokiej wytrzymałości i mają zabezpieczenie żelazne, które jest bezpieczne i niezawodne.Bez względu na to, jak twarda jest jakość kamienia do kruszenia sprzętu, wydajność sprzętu jest bardzo stabilna i ma długą żywotność.

Wielocylindrowa hydrauliczna kruszarka stożkowa wykorzystywała labiryntową strukturę uszczelnienia, która może odgrywać efekt pyłoszczelności.Ale jeśli fabryka nie ma doświadczenia lub technologia produkcji nie jest kwalifikowana, uszczelnienie labiryntowe również dostanie się do środka, co może spowodować trudności w zarządzaniu portem wylotowym.

Szczegóły kontaktu